Yükleniyor...

YKS Edebiyat Eser Yazar Kahraman Posteri Hemen İndirin

YKS EDEBİYAT ESER - YAZAR - KAHRAMAN POSTERİ

Değerli Öğrencilerimiz,

ÖSYM’nin son on yılda sorduğu soruları tarayarak en çok sorulan 100 eseri sizler için belirledik. 

Bu eserlerin yazarlarını ve kahramanları toplu bir şekilde kolayca bulabilmeniz için hazırladığımız Eser-Yazar-Kahraman Posteri’ni aşağıdaki linklerden kolayca indirebilirsiniz. Posterimiz sizler için üç farklı boyda tasarlanmıştır. İçerik bakımından üçü de aynıdır. Orta ve küçük boy posteri evinizdeki yazıcıdan kolaylıkla çıktı alabilirsiniz. Bu arada orta boy posterimizi ölçüleri bakımından şiddetle tavsiye ederiz :) En büyük boy posteri ise ev tipi yazıcılar yerine dijital baskı makineleri olan baskı merkezlerinden çıktı almanızı öneririz.

Sait Faik Abasıyanık

Hafıza Teknikleri

Güngör Dilmen

Hafıza Teknikleri

ESER-YAZAR-KAHRAMAN POSTERİ’Nİ HEMEN İNDİR!

- En Büyük Boy Poster 50*70 cm Ebatlarında (15,6 Mb PDF)

- Orta Boy Poster 60*42 cm Ebatlarında (15,6 Mb PDF)

- Küçük Boy Poster A4 Kağıdı Ebatlarında (15,6 Mb PDF)

- A4 Kağıtlarını Birleştirilerek A3 Boyutu Oluşturma Dört Sayfa (15,6 Mb PDF)

Nasıl Kullanmalısınız?
YKS Edebiyat’ta en çok sorulan eserlere göre hazırladığımız bu posteri, çalışma masanızın hemen karşısına asarak ders aralarında incelemenizi tavsiye ediyoruz.Sürekli olarak karşınızda olması gereken bu eserlere iyice çalıştıktan sonra küçük renkli post-itlerle eserlerin yazarlarının ve kahramanlarının bulunduğu bölümleri kapatabilir böylelikle hangi eserin kim tarafından yazıldığını ve eser kahramanlarını hatırlamaya çalışabilirsiniz. 

Dilerseniz eser-yazar-kahraman kutucuklarını kağıttan keserek ayırıp bir poşet dosya içine koyarak arkadaşlarınızla birbirinize sorular sormak için de kullanabilirsiniz.

2016 LYS Edebiyat’ta sorulan “Emine Işınsu” sorusunu birkaç saniye içinde çözebilirsin. Videoyu hemen izle! Diğer videolar için tıklayın...

Nasıl Çıktı Alacaksınız?
Eser-Yazar-Kahraman Posteri üç farklı boyutta tasarlanmıştır:

1) En büyük boy poster 50*70 cm ebatlarındadır. Sınıflar ya da geniş duvarı olan çalışma odanızda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ancak bu ebatlarda çıktı alabileceğiniz baskı makineleri her kırtasiyede bulunmamaktadır. Büyük baskı makinelerinin olduğu yerleri tercih etmelisiniz. Duvara astığınız kağıdın parlamaması ve kolay okunabilmesi için baskı alırken mat kuşe kağıdı tercih etmeniz tavsiye edilir.

2) Orta boy poster 60*42 cm ebatlarındadır. Dört adet a4 kağıdının birleşiminden oluşur. Herhangi bir yazıcıdan kolaylıkla çıktı alıp birleştirerek posterinizi kendiniz oluşturabilirsiniz.

3) Küçük boy poster a4 kağıdı ebatlarındadır. Tek bir a4 sayfasına tüm eserler toplanmıştır. Ancak yazıların puntoları diğerlerine göre oldukça küçük olduğu için duvara yapıştırmak yerine yanınızda taşıyarak kullanmanızı tavsiye ederiz.

LYS EDEBİYAT'A GİRMEDEN ÖNCE MUTLAKA OKUMANIZ GEREKEN YAZILAR
2016 LYS Edebiyat'ta Başarılı Olan Öğrencilerimizin Tavsiyelerini Mutlaka Okuyun!
LYS Edebiyata Girmeden Önce Bilinmesi Gereken 100 Temel Bilgi
LYS Edebiyat'ta En Çok Sorulan Yazarlar ve Eserler
ÖSYM'nin Son 10 Yılda Sorduğu Cumhuriyet Dönemi Eserleri

DİKKAT: Eser-Yazar-Kahraman Posteri’ni duvarınıza astıktan sonra fotoğrafını çekip sosyal medyada #edebiyatseminerleri #lysedebiyat etiketleri ile paylaşarak sürpriz hediyeler kazanabilirsiniz. 

Katılım Koşulları:
1) Edebiyat Seminerleri tarafından hazırlanan Eser-Yazar-Kahraman Posteri, #edebiyatseminerleri #yksedebiyat etiketleriyle paylaşılmış olmalıdır.
2) Facebook, Twitter, İnstagram’da yapılan paylaşımlar kampanyaya katılabilmektedir.
3) Paylaşımlar herkese açık bir şekilde yapılmış olmalıdır.
4) Belli sayıda (En az 20 beğeni, 10 retweet, 10 yorum) beğeni, retweet veya yorum almamış paylaşımlar değerlendirilmemektedir.
5) Bir kişi sadece bir kere hediye kazanabilmektedir. Birden fazla hesapla yapılan katılımlar yok hükmündedir.
6) Paylaşımları yapan hesap, Edebiyat Seminerleri’nin sosyal medyada takipçisi olmalıdır.
7) Edebiyat Seminerleri, yukarıdaki şartları taşıyan her paylaşıma hediye vermekle yükümlü değildir. Bot hesaplarla oluşturulmuş beğenileri ve takipçileri bulunan hesapların paylaşımları dikkate alınmamaktadır. Şüpheli hesaplar da aynı şekilde kanıt sunmaksızın değerlendirme dışı bırakılacaktır.
8) Bu etkinliğe katılanlar Edebiyat Seminerleri’nden herhangi bir hediye veya ücret talep edemezler. Edebiyat Seminerleri sosyal medya ekibi, şartları sağlayan katılımcılardan arasından uygun olanlarla hediye için irtibata geçer. Eğer 24 saat içinde katılımcı tarafından mesajımıza herhangi bir geri dönüş olmazsa katılımcı hakkını kaybetmiş sayılır.
9) Edebiyat Seminerleri, katılım şartlarını değiştirebilir ya da etkinliği tamamen iptal edebilir.
10) Katılımcılar yukarıdaki tüm şartları kabul etmiş sayılırlar.  

yks edebiyat, yks edebiyat soruları, roman özetleri, yazar eser eşleştirme, eser özetleri, çıkmış edebiyat soruları, en çok sorulan yazarlar 

Hafıza Teknikleriyle YKS Edebiyat Konularını Hızlı, Kolay ve Kalıcı Öğren!

Yorumlar

 • Fatih Kemal MUTLU

  posterler kaç gün içinde geliyor acaba

  12.06.2018 04:20:09
 • Emre Devrez

  Ürünler ne zaman Geliyor

  17.04.2018 11:40:55
 • Murat YÜCE

  İlk başta alırken biraz tereddüt etmiştim ama sonra aldığımda iyi ki almışım dedim. İnşallah hayırlısı ile edebiyatta derece yapabilirim. :)

  28.02.2018 02:25:05
 • Ahmet Boz

  Çook büyük emek var bu sitede ve kesinlikle kazandırtacak potansiyele sahip..

  20.02.2018 11:27:44
 • Muhammet Can Aşan

  Edebiyattan fullemek isteyenler için birebir paketler. Özellikle de poster... İlk yorum.

  8.02.2018 21:51:41
Yorum yapmak için üye olmalı veya üye girişi yapmalısınız.