YKS Edebiyat Poster Seti

Değerli Öğrencilerimiz,
YKS Edebiyat’a hazırlanan öğrencilerimiz için 8 posterden oluşan harika bir set hazırladık. Bu posterlerde her zaman gözünüzün önünde bulunmasını isteyeceğiniz, YKS Edebiyat için çok önemli bilgiler bulunuyor.

YKS Edebiyat Poster Seti’mizin hepinize çok faydalı olacağına eminiz. Poster setimize buradan ulaşabilirsiniz.

İyi çalışmalar ve başarılar dileriz.

YKS Edebiyat Poster Setinin İçeriği:

1) Yazı Türleri, Önemli Sanatçıları ve Eserleri Posteri
- Roman, hikaye, tiyatro, günlük, anı, eleştiri, gezi yazısı, fıkra, makale, deneme, sohbet, mektup, röportaj, biyografi, otobiyografi, fabl türlerinde eser vermiş önemli sanatçılar ve bu türlerdeki eserleri verilmiştir.

2) Türk Edebiyatında Akımlar ve Genel Özellikleri 1 Posteri
- İslamiyet Öncesi Türk Edebiyatı, İslamiyet Etkisindeki Türk Edebiyatı, Halk Edebiyatı ve Divan Edebiyatı’nın genel özellikleri verilmiştir.

3) Türk Edebiyatında Akımlar ve Genel Özellikleri 2 Posteri
- Tanzimat Edebiyatı, Serveti Fünûn Edebiyatı, Fecr-i Ati Edebiyatı, Milli Edebiyat, Beş Hececiler, Cumhuriyet Dönemi Türk Edebiyatı, Öğretici Metinler, Saf (Öz) Şiir, Yedi Meşaleciler, Serbest Nazım, Toplumcu Şiir Zevk ve Anlayışını Ön Plana Çıkaranlar’ın genel özellikleri verilmiştir.

4) Türk Edebiyatında Akımlar ve Genel Özellikleri 3 Posteri
- Garip (I. Yeni), Garip Dışında Yeniliği Sürdürenler, II. Yeni, II. Yeni Sonrası Toplumcu Şiir, Mavi Grubu, Hisarcılar Topluluğu, Milli Edebiyat Zevk ve Anlayışını Sürdürenler, 1980 Sonrası Türk Şiiri, Cumhuriyet Dönemi Halk Şiiri, Roman ve Hikayede Milli Edebiyat Zevk ve Anlayışını Sürdürenler, Roman ve Hikayede Toplumcu Gerçekçi Anlayışla Hareket Edenler, Bireyin İç Dünyasını Esas Alanlar, Modernizmi Esas Alanlar, Postmodernizm Anlayışı, Göstermeye Bağlı Edebi Metinler’in genel özellikleri verilmiştir.

5) Nazım Biçimleri 1 Posteri
- İslamiyet Öncesi Nazım Biçimleri ve Türleri, Halk Edebiyatı Nazım Biçimleri ve Türleri, Serbest Nazım, Serbest Müstezat, Mensur Şiir konularında özellikler ve önemli sanatçılarıyla eserleri verilmiştir.

6) Nazım Biçimleri 2 Posteri
- Divan Edebiyatı Nazım Biçimleri ve Türleri, Batı Etkisindeki Türk edebiyatı Nazım Biçimleri ile ilgili özellikler ve önemli sanatçılarıyla eserleri verilmiştir.

7) Yazar-Eser-Kahraman 1 Posteri

Tanzimat Edebiyatından Toplumcu Gerçekçilere kadar olan dönemde yer alan önemli eserlerin yazarları ve kahramanları verilmiştir.

8) Yazar-Eser-Kahraman 2 Posteri
Toplumcu Şiir Zevk ve Anlayışını Ön Plana Çıkaranlar’dan başlayarak Cumhuriyet dönemindeki önemli eserlerin yazarları ve kahramanları verilmiştir. Yazar-Eser-Kahraman posterlerinde toplam olarak 287 eserin kahramanları bulunmaktadır.
 
YKS Edebiyat Poster Setinin Özellikleri
Posterler 50-70 cm ölçülerinde büyük boy, 115 gr mat kuşe kağıda basılmıştır.
350 gr Bristol kutu içinde gönderilir.
Her postere özel, Türkiye Geneli Mini Deneme Sınavı sitemizde bulunmaktadır.
Her postere özel videolar da yine sitemizin YKS Edebiyat Posterleri bölümünde yer almaktadır.
Denemeler ve videolar üye girişi yapılarak internet üzerinden (online) kullanılabilmektedir.

 

Hafıza Teknikleriyle YKS Edebiyat Konularını Hızlı, Kolay ve Kalıcı Öğren!

Yorumlar

  • Elif akın

    Poster mükemmel çok teşekkür ederim sizlere 👍

    20.03.2020 12:18:19
Yorum yapmak için üye olmalı veya üye girişi yapmalısınız.