• Destek Hattı: 0 212 999 91 90

Edebiyat Seminerleri Deneyimleri (2017 LYS Edebiyat)

1) Edebiyat Seminerleri'yle nasıl çalışıyorsunuz, diğer öğrencilerimizin nasıl çalışmasını tavsiye edersiniz?

Konu anlatımlarını videolardan dinledikten sonra bilgiyi daha kalıcı hale getirmek için kendi notlarımı çıkarıyorum. En son yazar-eser kısmında Hafıza teknikleri ile özel hazırlanmış videoları izliyorum. Konuyu tamamladığımı düşündüğüm zamanda etkinlikler ile son verip sorularımı çözüyorum. Diğer derslerden çok bunaldığım anlarda da eser özetleri öykülemelerine ve önemli bilgiler kısmına göz atıyorum. Bu şekilde benim için gayet verimli bir çalışma oluyor. Diğer öğrencilere de aynı şekilde çalışmayı ve devamlı tekrar etmeyi öneririm. 

2) Edebiyat Seminerleri'yle çalışmanızın nasıl bir etkisi oldu?

Bilgiyi özellikle görsel olarak desteklediği için soru çözme anında soruları daha rahatlıkla hatırlayıp doğru yapmama katkı sağladı. 

 


3) Edebiyat Seminerleri'ndeki en beğendiğiniz içerikler nelerdir, sebepleriyle söyleyebilir misiniz?

En beğendiğim içerikler tabii ki Hafıza Teknikleri kısmı. Çünkü görsel ve işitsel öğrenme tekniğine yatkın olan kişiler için oldukça yararlı olduğunu ve bilginin daha eğlenceli bir şekilde öğrenildiğini düşünüyorum. Aynı zamanda soru bankasındaki etkileşimli sınavlar kısmınında çalışma sonunda kendini değerlendirmek adına güzel olduğunu düşünüyorum
4) Edebiyat Seminerleri'ndeki içerikleri LYS Edebiyat için yeterli buluyor musunuz, olmasını istediğiniz bir içerik türü var mı?

Birçok bakımdan yeterli buluyorum. Sadece içerikler (örneğin eser özetleri çeşitleri, soru bankasına eklenecek yeni sorular gibi) zenginleştirilebilir ki güncelleştirmeler devam ettiği için bunlarında hallolacağını düşünüyorum :) (Edebiyat Seminerleri'nin notu: Güncellemelerle yeni eser özetleri, sorular ve hafıza teknikleri videoları eklenmiştir.)


5) Edebiyat Seminerleri'nin LYS Edebiyat sınavında size ne kadar katkı sağlayacağını düşünüyorsunuz?

Şu an bireysel kitaplardaki, dershane denemelerindeki soruları çözerken hatırlamam daha kolay hale geldi. Kesinlikle sınavda da, ki önümüzde daha 3 ay var. Düzenli çalışma ile daha da yararlı olacağını düşünüyorum.


6) Edebiyat Seminerleri'ni LYS Edebiyat'a hazırlanan öğrencilere tavsiye eder misiniz, neden?

Öncelikle nedenini söyleyeyim. Edebiyat geniş içeriği olan bir ders olduğu için çalışması, konuyu kavraması, anlaşılsa dahi bilginin kalıcı hale getirilmesi konusunda sıkıntı yaşanılan bir ders. Bu yüzden konu anlatımını dinlemek, not almak, eserlerin ve şahısların görsellerle destekli olarak öykülenmiş videolarını izlemek, son olarak da etkinlikleri yapmak ve sorularını çözmek bence işin büyük bir kısmını halletmiş olmak anlamına geliyor. Bu yüzden kendimde kullanmak ile birlikte öneriyorum.


Emeğinize sağlık =)


Değerli Öğrencimize; göstermiş olduğu ilgi ve hazırladığı yazı için çok teşekkür ediyor, başarılar diliyoruz.

Değerli Öğrencilerimiz,
Siz de yukarıdaki sorulara kendi cevaplarınızı vererek bilgi@edebiyatseminerleri.com adresine gönderebilir, deneyimlerinizi ve birikimlerinizi diğer öğrencilerle paylaşabilirsiniz.