Madde 1- Taraflar

1.1. Satıcı

Unvan: TRPARK BİLİŞİM SANAYİ ve TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
Adres: Kilyos Mah. Yeşilgöl Sok. No:17 Sarıyer - İstanbul
İnternet Adresi: www.edebiyatseminerleri.com
E-posta: bilgi@edebiyatseminerleri.com
Mersis No: 0859064989200001

Bundan sonra “TRPARK” olarak anılacaktır.

1.2. Alıcı

Adı – Soyadı/TC. No: /
Adresi :
Telefon:
E-mail:

Fikri ve sınai mülkiyet hakları E. S.’ye (Her türlü hakkı TRPARK BİLİŞİM SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.’ye aittir.) ait eğitim destek içeriklerini kullanacak gerçek veya tüzel kişi/kişiler. Bundan sonra “ALICI” olarak anılacaktır.

Madde 2- Konu

İşbu sözleşmenin konusu, ALICI’ nın TRPARK’a eğitim destek içeriklerinin yer aldığı online internet sitesine (www.edebiyatseminerleri.com) elektronik ortamda yaptığı üyelik başvurusunun kapsamı, süresi, üyelik ücreti, dahil tüm temel özellikleri ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve 29188 sayılı Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

Alıcı; bu sözleşmeyi onaylayarak TRPARK’ın isim, unvan, açık adres, telefon, e-posta ve diğer iletişim bilgileri satışa konu online eğitimin ve/veya basılı eğitim materyallerinin temel nitelikleri, tüm vergiler ve gönderi masrafları dahil olmak üzere satış fiyatı, ödeme sekli ve satışa konu online eğitimin ve/veya basılı eğitim materyallerinin ile ilgili tüm ön bilgiler ve “cayma” hakkı, şikayet ve itirazlarını iletebilecekleri resmi makamlar vs. konusunda açık, anlaşılır ve internet ortamına uygun şekilde satıcı yani TRPARK tarafından bilgilendirildiğini, bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında online eğitimin ve/veya basılı eğitim materyali sipariş verdiğini iş bu sözleşme hükümlerince kabul ve beyan eder.

www.edebiyatseminerleri.com sitesinde yer alan Üyelik Sözleşmesi, Gizlilik ve Güvenlik Koşulları ve alıcı tarafından verilen sipariş üzerine düzenlenen fatura işbu sözleşmenin ayrılmaz parçalarıdır.

Madde 3- Sözleşme Konusu Ürün/ Ürünün Kullanımı/Ödeme/Teslimat Bilgileri

Elektronik ortamda alınan, Üyelik Sözleşmesi’nde belirtilen eğitim paketlerinin içeriği, süresi ve türü, satış bedeli, ödeme şekli, fatura bilgileri ve sözleşmenin tebliğ edileceği ALICI’nın mail adresi aşağıda belirtildiği gibidir. Faturanın kesileceği kişi ile sözleşmeyi yapan kişi aynı olmak zorundadır. Aşağıda ibraz edilen bilgiler doğru ve eksiksiz olmalıdır. Bu bilgilerin tamamının ya da bir kısmının doğru olmadığı veya eksik olduğu durumlardan doğacak zararları bütünüyle karşılamayı sözleşmeyi onaylayan kişi ya da kurum yani ALICI kabul eder ve ayrıca bu durumdan oluşabilecek her türlü sorumluluğu yine ALICI üstlenir.

SATICI yani TRPARK, gerekli gördüğü durumlarda, ALICI’nın verdiği bilgiler gerçek dışı olduğunda, siparişi durdurma veya iptal etme hakkını saklı tutar. SATICI siparişte sorun tespit ettiğinde ALICI’nın ibraz ettiği iletişim bilgilerinden (telefon, e-posta ve açık adresler) ALICI’ya ulaşamadığı durumda siparişin yürürlüğe koyulmasını 7 (yedi) gün süreyle dondurur. ALICI’nın bu süre içinde SATICI ile iletişime geçmesi, bilgilerini güncellemesi beklenir. Bu süre içerisinde ALICI iletişime geçmezse veya bilgilerini güncellemezse SATICI, siparişi iptal eder.

Ürünün Kullanımı İçin Gerekli Yazılım ve Donanım: Ürün internet bağlantısı olan her yerden kullanıcı adı ve şifre girilerek kullanılır. Ürünü masaüstü bilgisayarınızda kullanacaksanız bilgisayarınızda Adobe Flash Player'ın kurulu olması gerekmektedir. Mobil cihazlarda Apple ürünlerinde ya da Android cihazlarda özel ücretli tarayıcı satın almak gerekebilir. Flash Player desteklemeyen cihazlarda kullanımı mümkün olmayabilir. İçerikleri izleme için kablolu bağlantı önerilir. Kablosuz bağlantı kullanan cihazlar video ve interaktif testleri yüklemede sorunlarıyla karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda SATICI’nın teknik destek verme veya kullanıcının sorununu çözme gibi yükümlülüğü yoktur.

SATIN ALINAN EĞİTİM PAKETLERİ VEYA BASILI EĞİTİM MATERYALLERİNE ERİŞİM LİSANSLARI

ÜYELİK ADI veya ÜRÜN ADI

KDV Dahil Toplam Satış Bedeli: TL
Ürün Adı:
Üyelik Bitiş Süresi:
Ödeme Şekli:
Teslim Alacak Kişi:
Telefon numarası:
Teslim Alınacak Adres:
Fatura Edilecek Kişi/Kurum:
Fatura Adresi:
Kargo Ücreti:
Banka Hesap Numaraları:

Madde 4- Sözleşme Tarihi ve Mücbir Nedenler

Sözleşme tarihi, ALICI tarafından siparişin verildiği tarih olan tarihidir.

Sözleşmenin imzalandığı tarihte bulunmayan veya öngörülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, meydana gelmesiyle taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarının bir kısmını ya da tamamını yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini olanaksızlaştıran durumlar, mücbir sebep (Doğal afet, deprem, internet kesintileri, elektrik kesintileri, savaş, terör, ayaklanma, değişen mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde büyük ölçüde arıza vb.) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir.

Mücbir sebebin uzun sürmesi durumunda tarafların edimlerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları oluşmayacaktır. İşbu mücbir sebep durumu 30 (otuz) gün süreyle devam ederse taraflardan her birinin, tek taraflı olarak sözleşmeyi fesih hakkı doğmuş olacaktır.

Madde 5- Satıcının Hak ve Yükümlülükleri

5.1.Satıcı, 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve 29188 sayılı Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri uyarınca sözleşmede kendisine yüklenen edimleri mücbir haller dışında eksiksiz yerine getirmeyi kabul ve taahhüt eder.

5.2.18 (on sekiz) yaşından küçük kişiler www.edebiyatseminerleri.com’dan alışveriş yapamaz. Satıcı, alıcının sözleşmede belirttiği yaşının doğru olduğunu esas alacaktır. Ancak Alıcı’nın yaşını yanlış yazmasından veya belirtmemesinden dolayı Satıcı’ya hiçbir surette sorumluluk yüklenemeyecek, tazminat ya da başka bir talepte bulunamayacaktır.

5.2.Web sitesinde meydana gelebilecek hatalardan, siber saldırılardan kaynaklı durumlarda dolayı ortaya çıkabilecek fiyat yanlışlıklarından www.edebiyatseminerleri.com sorumlu değildir. Buna istinaden SATICI, internet sitesinin yazılımında, tasarımından veya yasadışı yollarla internet sitesine yapılabilecek müdahaleler (siber saldırı vs) sebebiyle ortaya çıkabilecek tanıtım hataları, fiyat hatalarından sorumlu değildir. Sistem hatalarına dayalı olarak Alıcı, SATICI’dan hak talep edemez. Bu gibi durumlarda SATICI, ALICI’nın üyelik işlemlerini veya ürün gönderimini iptal edebilir.

5.3.www.edebiyatseminerleri.com internet sitesinden kredi kartı, eft-havale, bankamatikten kartsız işlemle ödeme veya kapıda ödeme veya mobil ödeme ile alışveriş yapılabilir. Ödemesi yapılmayan siparişler iptal edilir. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından gerekli tahsilatın yapıldığı, eft-havale ücretinin SATICI’nın hesabına aktarıldığı, mobil ödemenin başarı ile gerçekleştiği, bankamatikten ödemenin SATICI’nın hedabına aktarıldığı, kapıda ödemenin yapıldığının merkezimize bildirildiği andır. Karşı taraf ödemeli gönderi veya posta çeki gibi SATICI ile görüşülmeden gerçekleştirilen diğer ödeme yöntemleri kabul edilmez.

5.4.SATICI, sitenin içeriğini dilediği zaman değiştirme, kullanıcılara sağlanan herhangi bir hizmeti değiştirme ya da sona erdirme veya kayıtlı kullanıcı bilgi ve verilerini silme hakkını saklı tutar.

5.5.SATICI, üyelik sözleşmesinin koşullarını hiçbir şekil ve surette ön ihbara ve/veya ihtara gerek kalmaksızın her zaman değiştirebilir, güncelleyebilir veya iptal edebilir. Değiştirilen, güncellenen ya da yürürlükten kaldırılan her hüküm, yayın tarihinde tüm üyeler bakımından hüküm ifade edecektir.

5.6.SATICI, ALICI verilerinin yetkili olmayan kişilerce okunmasından ve üye yazılım ve verilerine gelebilecek zararlardan dolayı sorumlu olmayacaktır. ALICI, www.edebiyatseminerleri.com’daki eğitimleri yahut basılı eğitim materyallerini kullanılmasından dolayı uğrayabileceği herhangi bir zarar yüzünden SATICI’dan tazminat veya hak talep etmemeyi peşinen kabul etmiştir.

Madde 6- Alıcının Hak ve Yükümlülükleri

6.1.Alıcı, sözleşmede kendisine yüklenen edimleri mücbir sebepler dışında eksiksiz yerine getirmeyi kabul ve taahhüt eder.

6.2.Alıcı, sipariş vererek iş bu sözleşme hükümlerini kabul etmiş sayıldığını ve sözleşmede belirtilen ödeme şekline uygun ödemeyi yapacağını, eğer kapıda ödeme seçeneğini seçmişse ödemeyi ilgili kargo firmasına ürünü teslim almadan önce yapacağını kabul ve taahhüt eder. Kapıda ödeme seçeneğini tercih ederek ürün ya da online eğitim almak istediğini beyan eden ALICI, ödemeyi yapması durumunda kargo ücreti olarak firmanın tahsil ettiği ücreti SATICI’ya iletmek zorundadır.

6.3.Alıcı, www.edebiyatseminerleri.com internet sitesinden satıcının isim, unvan, e-posta, açık adres, telefon ve diğer iletişim bilgileri, satışa konu eğitim paketleri ve/veya ürünlerin temel nitelikleri, vergiler dahil olmak üzere satış fiyatı, ödeme biçimi, işbu hizmetlere erişim koşulları vs. satışa konu online eğitim/basılı eğitim materyali ile ilgili tüm ön bilgiler ve “cayma” hakkı, şikayet ve itirazlarını iletebilecekleri resmi makamlar vs. konusunda açık, anlaşılır ve internet ortamına uygun şekilde bilgi sahibi olduğunu bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini kabul ve beyan eder.

6.4.Bir önceki maddeye bağlı olarak Alıcı, satışa konu eğitim paketleri ve/veya basılı eğitim materyali ürünlerin sipariş ve ödeme koşullarının, ürün kullanım talimatlarının, olası durumlara karşı alınan tedbirlerin ve yapılan uyarıların olduğu www.edebiyatseminerleri.com sipariş, ödeme seçenekleri, kullanım şartları bilgilerini okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli onayı verdiğini beyan eder.

6.5.ALICI, SATICI’nın kullanıcılarına daha iyi hizmet sunmak, ürünlerini ve hizmetlerini iyileştirmek, sitenin kullanımını kolaylaştırmak için kullanıcılarının özel tercihlerine ve ilgi alanlarına yönelik çalışmalarda kişisel bilgilerini kullanmasına ve SATICI’nın üzerinde yaptığı hareketlerin kaydını tutmasına, işlenmesine ve iletişime geçilmesine onay verdiğini beyan ve kabul eder.

6.6.ALICI, internet sitesine girerken “kullanıcı adı” ve üye olurken oluşturduğu “şifre”sini kullanmalıdır. ALICI, kullanıcı adı ve şifresini başka kişi ya da kuruluşlara veremez. ALICI’nın söz konusu şifreyi kullanma hakkı bizzat kendisine aittir. Bu kullanma hakkı, seçmiş olduğu erişim paketinin sağladığı kullanma biçimi ile sınırlı olup, üçüncü kişilere bedelli bedelsiz kiralanamaz, satılamaz. Farklı cihazlarda kullanımına izin veremez. Edebiyat Seminerleri'nde yer alan içeriklerin ekran görüntüsünü, dijital ya da basılı kaydını alamaz. İçerikleri bilgisayarına indiremez. İçeriklerin herhangi bir mecrada dağıtımını yapamaz. Toplu alanlarda kullanıma sunamaz. Umuma açık bir şekilde yayınlayamaz. Bu sebeple doğabilecek tüm sorumluluk üyeye aittir. SATICI’nın üyenin yukarıda belirtilen kullanımlarından kaynaklanan her türlü tazminat vesair talep hakkı saklıdır. ALICI, SATICI’nın belirlediği tazminata (Bu tazminat 1 ‘bir’ milyon TLdir.) fahiş olduğu itirazında bulunamaz.

6.7.ALICI, SATICI’nın internet sitesini hiçbir şekilde kamu düzenini bozucu, genel ahlaka aykırı, başkalarını rahatsız ve taciz edici şekilde, yasalara aykırı bir amaç için, başkalarının fikri ve telif haklarına tecavüz edecek şekilde kullanamaz. Ayrıca, üye başkalarının hizmetleri kullanmasını önleyici veya zorlaştırıcı faaliyet (spam, virus vb.) ve işlemlerde bulunamaz.

Madde 7- Sipariş/Ödeme İşleyişi

Sipariş:
Alışveriş işlemi başlatılan eğitim paketleri ve basılı eğitim materyali olan ürünlerin KDV dahil TL tutarı (Taksitli işlemlerde toplam taksit tutarları) ALICI tarafından onaylandıktan sonra, ilgili banka kartının posu üzerinden işleme alınır. Eğitim paketlerine ve ürünlere erişim sağlanmadan önce ALICI’ya siparişiyle ilgili bir onay e-postası gönderilir.

Üyelik ya da ödeme sürecindeki herhangi bir aşamada aksaklık durumu ya da kredi kartı ile ilgili ortaya çıkabilecek sorunlar ALICI’ya sözleşmede ve üye kaydı sırasında beyan ettiği telefon/e-posta yollarından biri veya birkaçı kullanılarak bildirilir. Gerekirse ALICI’nın bankasıyla görüşmesi talep edilebilir. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından gerekli tahsilatın yapıldığı, eft-havale veya bankamatikten kartsız işlemle ödemenin SATICI’nın hesabına aktarıldığı, kapıda ödeme işleminin ilgili kargo firmasına yapıldığı veya mobil ödemenin başarı ile gerçekleştiğinin belirlendiği andır.

Sözleşme konusu eğitim paketleri ve/veya basılı eğitim materyali olan ürünlere erişim yükümlülüğünün yerine getirilmesinin imkânsızlaştığı hâllerde ALICI bu durumdan haberdar edilerek ödemiş olduğu toplam bedel ve varsa onu borç altına sokan her türlü belge en geç 10 (on) gün içinde tarafına iade edilerek sözleşme iptal edilir. Bu durumda ALICI, SATICI’dan ek olarak herhangi bir ad altında maddi veya manevi zarar talep etmeyecektir.

Ödeme:
www.edebiyatseminerleri.com’da, internet ortamında kredi kartı bilgilerini kullanmak istemeyen alıcılara eft-habale, bankamatikten kartsız işlemle ödeme, kapıda ödeme ve mobil ödeme ile sipariş seçenekleri sunulmuştur.

Basılı ya da internet üzerinden (online) ürünün ve/veya eğitimin tesliminden sonra Alıcı’ya ait kredi kartının Alıcı’nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile (Bu durum mahkeme kararı ile tespit edilmiş olmalıdır.) ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini Satıcı’ya ödememesi halinde, Alıcı üyelik paketini ve/veya ürünü 10 (on) gün içinde kullanmayı bırakmalı ve Satıcı da Alıcı’nın erişim lisansını sorgusuz iptal etmelidir.

Alıcı, kredi kartı veya eft-havale ile ödeme yapmayı tercih etmiş ise ilgili faiz oranlarını, eft-havale ücretlerini ve temerrüt faizi ile ilgili bilgileri bankasından ayrıca teyit edeceğini, yürürlükte bulunan mevzuat hükümleri gereğince faiz ve temerrüt faizi ile ilgili hükümlerin Banka ve ALICI arasındaki “Kredi Kartı Sözleşmesi” kapsamında uygulanacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

Madde 8- Sevkiyat/Teslimat İşleyişi

Sevkiyat:
Sipariş onayı e-postasının gönderilmesi, eft-havale yahut bankamatikten kartsız işlemle ödemenin makbuzunun e-posta ile gönderilmesi, kapıda ödemenin alındığının SATICI’ya bildirilmesi veya mobil ödemenin başarı ile gerçekleşmesi ile birlikte, ALICI’ya satın alınan eğitim paketleri ve/veya basılı eğitim materyali olan ürünlerle ilgili erişim lisansı sağlanmaya başlayacaktır.

Teslimat:
Erişim lisansı satın alınan eğitim paketleri ve/veya ürünler ile ilgili sipariş onayı gelmesinden itibaren en geç 3 (üç) iş günü içinde erişim sağlanır.

Madde 9 – Cayma Hakkı

6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun gereği, Alıcı tarafından açılmış olan basılı eğitim materyalleri, ses veya görüntü kayıtları (DVD, CD ve Kaset vb.), basılı diğer ürünler (poster, defter, kitap vb.), yazılım programları ve bilgisayar sarf malzemeleri hakkında ne olursa olsun “cayma hakkı” kullanılamaz. 29188 sayılı yeni mesafeli satış sözleşmesi yönetmeliğinin 15. maddesinin ğ bendine tüketicinin yani üyenin cayma hakkı yoktur. İlgili maddenin Resmi Gazete yayını için tıklayınız. http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2014/11/20141127-6.htm

Madde 10-Garanti

Erişim lisansı satın alınan eğitim paketleri ve/veya ürünlerin garantisi, üyelik süresince devam edecektir.

Madde 11- Gizlilik

Alıcı tarafından iş bu sözleşmede belirtilen bilgiler ile ödeme yapmak amacı ile SATICI’ya bildirdiği bilgiler satıcı tarafından 3. şahıslarla paylaşılmayacaktır.

Satıcı bu bilgileri sadece idari veya yasal zorunluluğun mevcudiyeti çerçevesinde açıklayabilecektir. Araştırma ehliyeti belgelenmiş her türlü adli soruşturma yahut mahkemelerce belirlenmiş durumlar dahilinde SATICI kendisinden istenen bilgi kendisinde bulunması durumunda ilgili makama/makamlara iletebilir.

ALICI’nın Kredi Kartı bilgileri kesinlikle saklanmaz, Kredi Kartı bilgileri sadece tahsilat işlemi sırasında ilgili bankalara güvenli bir şekilde iletilerek provizyon alınması için kullanılır ve provizyon sonrasında sistemden silinir.

Alıcı’ya ait e-posta adresi, açık posta adresi ve telefon gibi bilgiler yalnızca satıcı tarafından ürün tesliminde ve bilgilendirme işlemleri için kullanılır. SATICI’nın gerekli gördüğü durumlarda kampanya bilgileri, yeni eğitimler/ürünler hakkında bilgiler, promosyon bilgileri Alıcı’ya smsle, e-postayla, mobil uygulama ya da internet sitesi aracılığıyla veya telefon araması yoluyla gönderilebilir, iletebilir. Alıcı bu izni Satıcı’ya verdiğini kabul, beyan ve taahhüt etmektedir.

Madde 12- Uyuşmazlık Durumunda Yetkili Mahkeme ve İcra Daireleri

İşbu sözleşmenin uygulanmasından kaynaklanan uyuşmazlık halinde, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca her yıl Aralık ayında ilan edilen parasal değerlere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile Alıcı’nın veya İSTANBUL Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

Siparişin gerçekleşmesi durumunda Alıcı işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

Madde 13 - Yürürlük

Üyenin, üyelik kaydı yapması, işbu üyelik sözleşmesinde yer alan tüm maddeleri okuduğu ve kabul ettiği anlamına gelir. İşbu sözleşme üyenin üye olması anında elektronik ortamda akdedilmiş ve karşılıklı olarak yürürlüğe girmiştir. Sözleşmenin bir nüshası elektronik formatta üyenin e-posta adresine gönderilmiştir.

İşbu sözleşme üyelik süresinin hitamı, üyenin üyeliğini iptal etmesi veya SATICI tarafından üyeliğinin iptal edilmesine kadar yürürlükte kalacaktır.

Tarih: