Değerli Öğrencilerimiz,
www.edebiyatsemineri.com  da yayınlanan her türlü video, ses, görüntü, karikatür, kurgu, yazı içeren bilgi ve belgelerin yayın ve satış hakları Edebiyat Seminerleri.com'a aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında korunmaktadır. 

* Her türlü cihazla sitemizdeki içeriklerin kaydedilmesi, paylaşılması
* Videoların indirilmesi veya indirilmeye çalışılması
* Şifre paylaşımı yapılması (IP adresi, konum tespiti ve videolarda bulunan kodlar vasıtası ile tespiti mümkündür.)
- Şifre paylaşımı tespiti durumunda ilk olarak ücret iadesi yapılmadan üyelik iptali yapılır. Gerekli dijital belgeler yasal süreç sırasında mahkeme ile paylaşılır.
* İçeriklerin toplu alanlarda yayınlanması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununa göre önemli yaptırımları (250-500 bin Türk Lirası ceza) olan ciddi bir suçtur. Kendinizi ve ailenizi büyük yasal zorluklar altına sokacak bu tür yasa dışı eylemlerde bulunmayınız. Edebiyat Seminerleri olarak üyelerimizin tüm bilgilerine sahip olduğumuzu, gerektiğinde bu bilgilerden faydalanarak tüm hukuki haklarımızı savunacağımızı hatırlatmak isteriz. IP adresi, konum tespiti ve videolarda bulunan kodlar vasıtası ile 2015-2016 eğitim öğretim yılında yukarıda belirtilen davranışları sergileyen 23 (yirmi üç) öğrenci hakkında gerekli yasal işlemler başlatılmış olup hem kendileri hem de aileleri önemli yasal yaptırımlarla karşılaşmış, tazminat ödeme durumunda kalmışlardır.

Üyelik Sözleşmenizde kabul ettiğiniz bu yasal yükümlülükleri bir kez daha bilgilerinize sunar, aşağıdaki detayları okumanızı rica ederiz.

Anılan kuruluşun yazılı izni alınmadan www.edebiyatsemineri.com da yayınlanan her türlü video, ses, görüntü, karikatür, kurgu, yazı içeren bilgi ve belgelerin tümü ya da bölümlerini bilgisayar, tablet yada herhangi bir elektronik cihaza indirme, yükleme, işleme, temsil etme, çoğaltma, değiştirme, dağıtma; her türlü işaret, ses veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletme ve yayınlama; hukuka aykırı olarak işlenen ve çoğaltılan bu eserleri satışa arz etme; satma, kiralama veya ödünç verme suretiyle ya da sair şekilde yayma; ticari amaçla satın alma: ithal veya ihraç etme: kişisel kullanım ya da ticari kullanım için elinde bulundurma ya da depolama; bu esere kendi eseriymiş gibi ad koyma; bu esere kaynak göstermeksizin iktibasta bulunma; hak sahibi kurumun izni olmaksızın eserlerin muhtevası hakkında kamuya açıklamada bulunma; bu eserle ilgili olarak yetersiz, yanlış veya aldatıcı mahiyette kaynak gösterme; bu eseri çoğaltma, dağıtma, yayma, bilgisayarına indirme vb. işlemleri yapanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Bu ihlalleri gerçekleştirenlere 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na göre 250-500 bin Türk Lirası ceza verilmektedir.

Kullanıcının satın aldığı üyeliği ikinci kişilere şifre paylaşımı yoluyla kullandırarak Edebiyat Seminerleri.com'un haklarını ihlal etmesi durumunda üyeliği silinecek ve Kullanım Koşullarının 1. maddesinde belirtildiği üzere ücret iadesi yapılmayacaktır. Yine telif yasaları gereğince hakkında yasal işlem başlatılacaktır. YASA DIŞI KULLANIM BİLDİRİMİ İÇİN


bilgi@edebiyatsemineri.com

5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu